İlham Veren Fikirler Doğa ve Yaşam Koleksiyonu

Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelenin gerekli kıldığı sürdürülebilirlik anlayışı, tüm yaşam alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmeyi gündemimize getirdi. Biz de bu sebeple dikkati dış cepheler için seçilecek renklerin yaratacağı farka çekmeyi amaçlıyoruz.Özellikle sıcak iklimlerde, ışığı yansıtan açık renkler sayesinde kentlerin ısısını düşürüp küresel ısınma problemine pozitif bir katkıda bulunmak mümkündür. Ayrıca açık renk boyalar UV ile karşı karşıya kaldıklarında koyu renk boyalara oranla renklerini daha uzun süre korudukları için, sürdürülebilirliğe de katkı sağlar. Yapılarda ısıyı ve ışığı doğru kullanmak adına önemli bir rol üstlenerek bu süreçte etkili ve sürdürülebilir bir çözüm sunmayı hedefliyoruz.

Hazırladığımız yeni Doğa ve Yaşam Koleksiyonumuz, sıcak ve ılıman iklimlerde dış cephede doğru renk seçimi sağlayarak, doğru olarak uygulanan dış cephe ısı yalıtımı ile birlikte ısıtma ve soğutma amaçlı harcanan enerjiden %60’a varan oranda tasarruf elde edilmesine ve karbon emisyonlarının düşmesine katkı sağlayacak. Açık renklerle boyanan dış cephelerin daha soğuk kalmaları ilkesinden yola çıkarak özellikle sıcak ve ılıman iklimlerde düşük klima kullanım maliyetleri sayesinde tüketici ekonomisine ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Dört ana başlıkta sunduğumuz Filli Boya Doğa ve Yaşam koleksiyonunda Güneş, Orman, Gökyüzü ve Toprak temaları yer alıyor. Güneşin, doğanın ve gökyüzünün dingin renklerini bir araya getiren koleksiyonumuz ile sizleri dünyaya fayda sağlayacak bu harekete katılmaya davet ediyoruz.

Dört ana başlıkta sunduğumuz Filli Boya Doğa ve Yaşam koleksiyonunda Güneş, Orman, Gökyüzü ve Toprak temaları yer alıyor. Güneşin, doğanın ve gökyüzünün dingin renklerini bir araya getiren koleksiyonumuz ile sizleri dünyaya fayda sağlayacak bu harekete katılmaya davet ediyoruz.

Güneşin Sıcaklığı

Güneşin sıcaklığını hissettiren parlak ve canlı renklerimizden oluşan Güneş temamızda, 1S5 , 1S4 ve 4S5 renklerimiz anahtar renk olarak yer alıyor. Doğadan ilham aldığımız renk kombinleri ile sürdürülebilir yaşamın izlerini günlük yaşantımıza davet ettiğimiz koleksiyonumuzda anahtar renklerimizi; 1S2, 1S3 ve 4S3 tamamlayıcı renkleriyle kombinleyerek dış cephenize ışıltı katabilirsiniz.

Orman Serisi

Ormanların dingin yeşil tonlarının esintisi dış cephenizi sarsın! Sonbahar tonlarından ilkbahar tonlarına, farklı alt tonlu renklerin bulunduğu koleksiyonumuzda, anahtar renklerimiz olan 26S5 , 27S5 ve 28S5 renklerimiz, evinize doğanın huzurunu taşıyor. Güneş ışığını yüksek oranda yansıtma özelliğine sahip olan bu renkler ile yaşam alanlarımıza renk katarken çevremize, doğamıza ve dünyamıza fayda sağlamak mümkün. 26S3, 27S3 ve 28S3 renklerimizi ise tamamlayıcı tonlar olarak balkonlarda, kat silmelerinde, sövelerde veya küçük yüzey alanlarında tercih ederek anahtar renklerimizle beraber kullanabilirsiniz.

Toprak Serisi

Toprağın dingin renklerini dış cephelere yansıtmayı amaçladığımız Toprak temamızda üç farklı renk kombini yer alıyor. Işığı iyi yansıtma özelliğine sahip olan anahtar renklerimiz 7S5 , 9S5 ve 20S5 renk tonlarını, dış cephelerdeki büyük yüzey alanlarında kullanarak toprak tonlarının doğallığını taşıyabilirsiniz. 7S3, 9S3 ve 20S3 renklerimizi ise tamamlayıcı renkler olarak daha küçük yüzey alanlarında tercih ederek dış cephelerinize boyut katabilirsiniz.

Gökyüzü Serisi

Gökyüzü temamızda yer alan anahtar renklerimiz 31S4 51S5 ve 52S5 , gökyüzünün ferahlık veren mavilerini dış cephelerinize aktarmanıza yardımcı olur. Üç farklı mavi tondan oluşan anahtar renklerimizi temanın tamamlayıcı renkleri olan orta tonlardaki 31S3, 41S3 ve 42S3 ile kombinleyerek dış cephelerinize hareket ve renk katabilirsiniz.

Popüler Aramalar: